Dne 7. 10. 2017 v 16:00 jsme dorazili do Libušína. Byla zima a celkově bylo hřiště ve velice neuspokojivém stavu. Nakonec nám ale hřiště nedělalo nejvíce problémů, ale k tomu později. Utkání začalo svižně a už ve 3. minutě se domácí radovali po brejku a hlavičce neobsazeného Bejbla – 1:0. Domácí fanoušci si nestačili ani dojít pro nové pivo a už bylo srovnáno. Po centru se prosadil taktéž hlavou Dan Huňa – 1:1!!! V 17. minutě jsme zvýšenou aktivitu proměnili ve vedení 2:1 když se trefil Karol Partika!!! Až na vytáhlého Sejtarija nám domácí moc problémů nedělali, ale byl to právě Sejtarija, který v 19. minutě vymíchal naši obranu a nemilosrdně zakončil – 2:2… Naši kluci s ním v osobních soubojích měli až příliš mnoho respektu… Miloš Nepivoda jim od lajny také dost hlasitě vynadal a zbytek zápasu jsme ho už k ničemu podstatnému nepustili. Bohužel po jednom z těchto mnoha soubojů se neudržel Tomáš Macek a řekl mu něco ostřejšího a stalo se něco dosud nevídaného. Na pokyn pomezního rozhodčího byl Tomáš vyloučen za hrubou urážku protihráče… Nevím jak jinak to nazvat, ale pokud by byly takto řízeny všechny zápasy od 4. tříd po 1. ligu tak se běžně zápasy dohrávají v sedmi lidech na každé straně. Trochu mi to připomnělo jeden díl Okresního přeboru… „Za cos mu dal tu červenou kartu ty vole…“ a jde se do sprchy… Nu nic, tento okamžik nás zdravě namíchnul (dalo by se to nazvat i jinak, ale vzhledem k výše uvedenému mám obavy, abych nedostal červenou kartu za hrubý sloh)… Hosté se do nás zakousli, ale naráželi na obranu, Molnyho v bráně a nebo na svou neschopnost proměnit jasné šance. To nám dodalo sílu a Karol Partika se utrhl ve 49. minutě a zvýšil na 3:2!!! Samozřejmě ve vší slušnosti. Velkou míru černé práce odváděl na hrotu osamocený Matěj Štochl, který si s domácí obranou dělal co chtěl. Míč mu byli schopni sebrat pouze za cenu faulů a to nám dalo čas na to si vzadu oddechnout. Škoda 71. minuty, kdy jsme nepohlídali náběh z druhé vlny a nechali domácí srovnat na 3:3. O to víc nás táhla dopředu touha tento předem nalajnovaný zápas vyhrát. A ne jen na penalty. Po jednom z výše uvedených faulů na Matěje jsme dostali v 87. minutě šanci přímého volného kopu a Petr Jendruščák (také ve vší slušností) vymetl pavučiny z horního rohu brány Libušínských…

SK Baník Libušín – SK Tochovice 3:4 (2:2)

SK Tochovice: Molnár Lukáš – Lantora Jiří, Jendruščák Petr, Ivaník Pavel, Macek Tomáš – Císař Jan, Huňa Daniel, Partika Karol, Ježek Filip (13´ Molnár Jakub) – Štochl Matěj, Havrlík David (59´ Brychta Tomáš)

Sekce: Aktuálně