SK Rakovník „B“ – SK Tochovice 0:2 (0:1)

Branky: 32´ Vašek, 90´ Pazderník

Rozhodčí: Stránský – Hes, Vyhnal, delegát Prislupský

ŽK: 5:3

„ Mimořádně odbojovaný zápas a povedený výsledek vezeme z domácí půdy Rakovníka. Domácí po dvou porážkách pro nás připravili past, v podobě zvýšené rychlosti a síly ve druhé půli, ale díky nezměrné bojovnosti a obětavosti všech našich hráčů se nám podařilo z ní utéct. Domácí začali ve velkém pohybu, ale naši hráči se s tím dobře srovnali. Domácí obehrávali naší obrannou vozbu, ale k ohrožení naší branky to prozatím nevedlo. Činili se tedy naši hráči. Nejprve střílel Čížek mimo tyče. Následoval Pazderník, kdy jednou pálil nad branku a podruhé prudce do prostoru, kde stál domácí brankář. Následná střela Vaška byla z kategorie chytatelných. Poté nám všem zatrnulo a vyznamenal se brankář Beran. Chybná rozehrávka vedla k rychlému útoku po pravé straně a přesný centr našel volného domácího útočníka mezi malým vápnem a penaltou. Na hlavičku skvěle zareagoval Beran a naše mužstvo podržel. Poté jsme opět zlobili domácí. Jendruščák trefil z levé strany přímý kop skvěle, ale neméně skvěle skočil domácí gólman a zachránil tentokrát domácí od pohromy. Následovala velmi pohledná akce našich borců. Po kombinaci zezadu našel Benda 40m pasem nabíhajícího Vaška na vápně soupeře. Vašek pravačkou sklepl míč na zem a levým nártem nedal domácímu brankáři šanci, 0:1. Krásný fotbalový moment. Domácí mírně otevřeli hru a kopali jsme po akcích Matějky a Čížka několik rohů. Po jednom z nich se míč odrazil k P. Ivaníkovi, ten napodobil svoji trefu z tréninku, ale tentokrát mířil těsně nad domácí branku. Následovala domácí šance, kdy střela z pravé strany byla nejen překvapivá, ale zároveň velmi tvrdá. Beran stačil reflexivně střelu tečovat, což pomohlo k orazítkování tyče a následnému dorazu zpět přes vápno do bezpečí. Přežili jsme dvě velké šance soupeře a šli jsme s mírným náskokem do druhé půle. Do druhé půle nasadili domácí hned tři nové hráče a dle našeho tušení si chtěli rychle převzít vedení do svých rukou. Od počátku druhé půle jsme byli přitlačení k našemu vápnu, ale více, než centry a občasné střely z dálky, po většinou blokované, se nestalo. Ve vápně úřadoval Beran a i díky jeho klidu, mužstvo hrálo velmi kompaktně a zodpovědně. Rychlé přihrávky ze strany na stranu naštěstí mezery v obranné činosti nepřinesli a domácí tlak pomalu ustával. To už byla voda na náš mlýn. Jakmile jsme se dostali do souvislejší kombinace, už to s domácími zase bylo zlé. Naše šance přicházeli a domácí, čím dál více otevírali zadní vrátka. Nejprve po kombinaci na levé straně vyslal přesný střílený centr před branku Benda, ale J. Ivaníkovi nevyšel krok a na zadní tyči Pazderník o metr nedosáhl. Poté novic v naší sestavě Vavruška skvěle zpracoval centr Matějky do vápna a druhým dotykem přestřelil branku. Poté utekl Vavruška zadákům a postupoval na posledního obránce. Na vápně přisprintoval na pomoc Matějka, ale přihrávku do prázdné tečoval obránce a míč směřující na hlavu nestačil Matějka usměrnit mezi tyče, a tak míč orazítkoval břevno. Domácí v zoufalé snaze již neměli síly na překvapení kompaktní obrany vedené Jendruščákem a tak jsme se dočkali. V nastavení kopal Jendruščák přímý kop, ale místo střely volil vysokou přihrávku na prsa střídajícího Bažanta. Bažant využil své hbitosti, na levé lajně a doslova posadil domácího beka při obranné snaze.
Navedl si míč do vápna a vybral na zadní tyči osamoceného Pazderníka, kterému stačilo jen nastavit hlavu a trefit prázdnou domácí branku. Výbuch radosti byl o tolik větší, protože jsme tušili, že tři body nám už domácí těžko vezmou. Jsme moc rádi, že máme před cestou do Vestce určitý bodový polštář. Je třeba ocenit přístup a bojovnost našeho týmu. Byl k vidění oboustranně pohledný fotbal, protože i domácí měli chuť ukázat se doma v dobrém světle. Stejně, jako v domácím utkání je skvělé vidět pracovat hráče jeden za druhého. Neméně děkujeme i hrstce našich diváků, kteří vážili cestu do vzdáleného Rakovníka a sdíleli s námi radostné chvíle. “