SPORT INVEST I.A třída skupina A – 12. 10. 2019

TJ Jíloviště – SK Tochovice 3:5 (0:3)

Branky: 46´ Janoušek, 60´ Siegl, 80´ Rezek – 29´a 72´ Ivaník J., 5´ Balík, 17´ Jendruščák z PK, 85´ Matějka

Rozhodčí: Poklop – Blatný, Pudil, delegát Hnilička

ŽK: 2:1

Sestava SK Tochovice: Beran – Havrlík (60´ Matějka), Benda, Jendruščák, Lantora – Balík, Ivaník P. – Vašek (89´ Čížek), Pazderník, Sirotek (87´ Mourek) – Ivaník J

„ Moc jsme si přáli potvrdit roli favorita, i když jsme věděli, že na menším hřišti budou zkušení domácí více silově vybavení a nebude zápas lehký. I kvůli tomu a také díky nemocím jsme povolali do zbraně naše zkušenější hráče a všichni nám skvěle pomohli. Začátek zápasu se našim hráčům výborně povedl. Brzy po úvodním oťukávání přiklepl ve vápně P. Ivaník Balíkovi, který otevřel skóre zápasu, když prostřelil brankáře domácích. Nadále se naši hráči tlačili do koncovky a Sirotek po kombinaci s Lantorou těsně minul. Ve 12 min. opět Sirotek, který se ocitl v podobné pozici, jako před chvílí Balík, ale neprostřelil blokující domácích v brance. Další kombinaci skvěle zakončil do sítě Pazderník, ale bohužel, byl v ofsajdu. Poté vymyslel Beran rozehrávku na Pazderníka, který utekl domácím a ve vápně, když chtěl zakončit ho dobíhající obránce fauloval. Jendruščák se v penaltě opět nemýlil a vedli jsme o dva góly. Dvougólové vedení přineslo jedinou akci domácích v první půli a Beran musel vytáhnout zákrok, který nám pomohl. Naši hráči opět zazlobili a Vašek donutil zakončením domácí tečovat na roh. Z rohového kopu Jendruščáka se prosadil kapitán J. Ivaník a vedli jsme tři nula. Poté ještě Jendruščák zahrával přímý kop a z podobné standardky ani Sirotek neuspěli. Naši hráči byli k neudržení Sirotek s J. Ivaníkem postupovali dva na jednoho. Domácí obránce byl chytřejší a přihrávku Sirotka obdržel Ivaník už do ofsajdové pozice, tudíž jeho gól nemohl platit. Do druhé půle jsme měli cíl udržet domácí počáteční nápor a odvést tři body domů. Domácí ihned po naší rozehrávce získali míč a rychlou kombinací nám snížili. Brzy poté byla akce hodně podobná, ale naštěstí pro nás míč jen prosvištěl naším pokutovým územím mimo dosah domácích a my si oddychli. Následovali chvíle, kdy jsme se nedostávali do hry a domácí lépe kombinovali a zle nám zatápěli. Naši hráči s vypětím všech sil odvraceli nebezpečné situace a nemohli jsme se z deky dostat. Když domácí po centru ze strany snížili hlavičkou do protipohybu Berana, vypadalo to s námi složitě. Domácí v 70 min. z přímého kopu skvěle zakončili, ale Beran vytáhl velmi solidní zákrok a náš tým podržel. Až poté vzali naši hráči však znovu rozum zpět do hrsti a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nejprve střídající Matějka po přihrávce Bendy vymotal domácího beka a vystřelil, možná trochu unáhleně, nad branku. Brzy si vše vynahradil. Domácí obránce stíhaný právě Matějkou špatně vyhodnotil situaci a malou domů nezvládl. Míč „ukradl“ Matějka a před prázdnou brankou našel Ivaníka, který z voleje, těžkým kopem, zklidnil naše mužstvo gólem, který znamenal znovu vedení o dvě branky. Ještě jednou po chvíli Matějka zahrozil, ale tentokrát nepřesně. Domácí se však nevzdali a znovu nám ukázali, jak využít rychlé akce k zakončení a znovu přituhlo. To už domácí neměli tolik sil na větší tlak a naši hráči si zápas dovedli do vítězného konce. V závěru ještě Sirotek po kombinaci Vaška s Pazderníkem využil rychlosti nohou a kličkovanou ve vápně domácích zakončil nezištnou přihrávkou na zcela volného Matějku, který do prázdné rozhodl zápas. Střídající Matějka si od vstupu na plac vstřelenou branku svým přínosem zasloužil a my vezeme
velmi důležité tři body z venkovního zápasu. Každý bod je třeba si vážit a z venku dvojnásob. Moc rádi děláme radost také našim fanouškům. Děkujeme jim za skvělou podporu. Do Jílovišti jich s námi dorazilo více než dvě desítky. Doma chceme body z venku potvrdit v zápase, které bude mít nádech derby a my věříme, že domácí fanoušky potěšíme výsledkem a společně s nimi i ostatní naší hrou. “

Marek Zárybnický – trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář