SPORT INVEST I.A třída skupina A – 7.3.2020

SK Tochovice – SK Doksy 6:2 (3:1)

Branky: 10´, 33´a 75´z PK Jendruščák, 45´Ivaník J., 57´ Sirotek – 6´ Hořejší, 84´ Holan

Rozhodčí: Nerad – Brýl, Klápa, delegát Ducký

ŽK: 1:6 ČK: 0:1

Sestava SK Tochovice: Beran – Mourek, P. Ivaník, Benda, Bažant – Pazderník, Balík (80´ Huňa), Sirotek – Čížek (64´ Matějka), Jendruščák (76´ Havrlík), Ivaník J. (60´ Vavruška)

„ Přestože jsme díky nezpůsobilému terénu u nás, hráli první zápas v prostředí našeho regionálního prvoligového klubu, našli si naši diváci opět cestu za námi a byli hodně slyšet. Úvodní zápas jara zastihl i naše hráče ve velmi dobré formě a dokázali jsme jasnou výhrou získat zasloužené tři body. Nejprve jsme vyrobili velkou chybu a soupeř nás za ní nekompromisně potrestal a šel do vedení. Vzápětí vyrovnal Jendruščák po akci Mourka s Čížkem. To naše hráče správně ještě více namotivovalo a soustavným tlakem vznikalo mnoho přečíslení a velkých šancí. Pohledná akce Pazderníka se Sirotkem vedla do velké šance, ale hostující zadák zastavil Sirotka pouze za cenu faulu na velkém vápně. Tam si nachystal míč Jendruščák a přesnou ranou vsítil v této sezóně svůj první gól z přímého kopu a vedli jsme 2:1. Nadále se soupeř nedokázal srovnat s našimi rychlonohými hráči a přišlo další přečíslení, které ožlucený zadák opět musel řešit faulem zezadu. Těsně před koncem poločasu se ve vápně hostů nejlépe zorientoval Jendruščák a připravil střeleckou pozici J. Ivaníkovi. Ivaník prostřelil vše a míč se zastavil až v síti. Druhý poločas začal podobně, jako ten první končil a opět se naši hráči tlačili ke koncovce. Velmi aktivní Sirotek byl u mnoha kombinací našeho týmu a jednu takovou využil po centru Bažanta zakončením, na které hostující brankář nestačil, a bylo to o tři branky. Utkání bylo prakticky rozhodnuté, ale šancí bylo neustále dost. střelecká potence již nebyla tak efektivní a branky nepřibývaly. Až těsně před střídáním zkušeného Jendruščáka kombinovala středová řada Balík, Sirotek s Pazderníkem a druhý jmenovaný se ocitl sám před brankářem, kterému nezbylo, než ho faulovat při „blafáku“. Jendruščák tímto završil hattrick a bylo o kousek veseleji. V závěru hosté z rohového kopu našli skvěle naběhnutého střelce a ten hlavou nedal našemu brankáři šanci. Korekce výsledku nebyla posledním gólem dnešního zápasu. Po kombinaci Pazderníka s Huňou, se druhý jmenovaný prosadil pěknou střelou z poza vápna a rozvlnil síť u levé tyče soupeřovi branky pošesté. Výsledek zápasu je dnes zcela zasloužený a jsme moc rádi, že se nám vstup do jarní části soutěže povedl. Nyní nás čeká kvalitní celek Libušína a my se chceme dobře připravit na jejich velmi dobrý fotbal. “

Marek Zárybnický – trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář