„ I doma před našimi diváky jsme se chtěli ukázat vítězně a po utkání jsme si mohli oddychnout. Naši hráči se pustili do soupeře a neustále si vytvářeli příležitosti. Trestuhodně jsme však s nimi naložili a soupeř měl čas si oddychnout. Po čtvrthodince jsme se prosadili, kdy Jendruščák zavelel k presingu a povedlo se. Hostující brankář pod tlakem přihrál Pazderníkovi, který bombou nenechal nic náhodě – 1:0. Poté jsme se mírně uspokojili a kupili nepřesnosti. Přesto jsme mohli tváří v tvář dvakrát prosadit, ale zvolili jsme řešení, které brankář hostí vystihl. Neproměňování šancí vedlo k vyrovnání hry ve středu pole nám to začalo skřípat. Soupeř vyčkával na naše chyby a po půlhodině hry vyrovnal. Předcházelo tomu několik našich opakovaných nepřesností a soupeř toho dokonale využil, kdy po rychlém přenesení hry, umístěnou střelou k pravé tyči vyrovnal – 1:1. Do konce poločasu jsme měli další dvě tutovky, ale opět jsme v koncovce selhali. Do druhého poločasu šli naši hráči s cílem potvrdit převahu a odskočit soupeři na bezpečný náskok. Soupeře trápil neúnavný Vašek a s Čížkem přivedli několikrát soupeři voji rychlost. Kombinace se nám do koncovky moc nevedli podle představ a soupeř mohl odolávat. Hostující hráči hráli velmi vyspěle a obětavě. Blokovali našim útočníkům střely i centry ve skluzu, což zvedalo jejich sebevědomí. Nakonec se ale v polovině druhé půle prosadil znovu Pazderník. Čížek zatáhl míč po pravé straně a po jeho centru vznikl ve vápně závar. Odražený míč vyřešil Pazderník jeho druhou bombou z poza vápna a bylo to 2:1. I nadále jsme měli převahu a Matoušek skvěle utekl všem. Svoje sólo nezakončil přesně a hosté žili. Soupeř postupně získávali mírnou převahu, ale zatím jen kolem půlky hřiště. Hosté neměli, co ztratit, naopak naši hráči mírně ztratili na dynamičnosti a soupeř ožil. Zapůsobila i velká odpovědnost zvládnout domácí zápas a po jedné z rychlých akcí soupeře nás Beran zachránil skokem k tyči „alá“ Plánička. V závěru to byl boj o každý metr, ve kterém ve vzduchu vládl nestárnoucí Janů a společně s kolegy v obraně odráželi soupeřovi ataky. Nakonec jsme mohli zvednout ruce nad hlavu a připsat velmi důležité tři body. Varováním by mělo být velké množství zahozených šancí. To by se nám v této soutěži nemuselo vyplatit.
Děkujeme fanouškům, že v tomto nevlídném počasí našli cestu a v hojném počtu nás povzbuzovali. “

Marek Zárybnický – trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář