„ Těžká půda ve Lhotě byla zkouškou odolnosti pro naše mladé hráče. Od počátku nám dělalo problémy, vyrovnat se domácím v osobních soubojích. Náznaky akcí tam byly, ale bez přesné koncovky. Oproti domácí byli úspěšnější a brzy se dostali do vedení. Po centru z naší pravé strany se přesně, hlavou prosadil Novotný. Stejný hráč měl i druhou možnost po skrumáži před naší brankou a vůbec prvních dvacet minut patřilo domácím. Bylo těžké hlídat vysokého domácího střelce, ale postupně o něho úspěšně „pečovali“ P. Ivaník s Balíkem, případně je zastoupil Janů a oboustranně to hodně bolelo. Poté jsme hru vyrovnali a pomalu vystrkovali růžky. Zvlášť rychlost našich křídel dělalo domácím starosti. Matoušek se Skočdopolem, podporovaný Vaškem a Jendruščákem, obletovali domácí vápno, ale ve vápně už souboje vyhrávali domácí. Pazderník i Matoušek svoje možnosti nedotáhli do sítě a šli jsme do kabin s jednogólovým mankem, ale s vírou, že cesta k otočení zápasu je. Pohledného fotbalu bylo pomálu a spíše se obě mužstva podřídila jednoduché cestě do útoku, což nebylo pro nás, až tak dobrou volbou. Když jsme hráli po zemi a v pohybu, domácí měli potíže. Naši hráči se zakousli do domácích a aktivita nesla ovoce. Pazderník se zastřeloval, Vašek na zadní tyči netrefil přesně a střela Bendy letěla vysoko nad. Po čtvrthodině hry jsme se dočkali. Vašek rychlostně zaměstnal domácí zadáky a doplněný Jendruščákem donutili domácí nahrát Sirotkovi před vápno. Sirotek v rychlosti zpracoval a na hranici vápna nekompromisně bombou k levé tyči vyrovnal. Domácí se snažili využít otevřeného způsobu hry a velké chuti po otočení výsledku našeho týmu a hrozili z rychlých brejků a ze standardek. Cítili jsme, že domácím dochází síly, ale pokusy o vstřelení branky končili na hradbě domácí obrany. V závěru zápasu jsme měli dvakrát kliku, kdy tutovku vychytal Beran a druhou domácí střelec mířil vedle naší pravé tyče. Za předvedený výkon by si naši hráči nezasloužili prohrát a šlo se do penalt. Naši hráči si věřili, přesnou střelbou sebevědomě proměňovali svoje pokutové kopy a domácím tak ukrajovali sny o druhém bodu. Beran ve druhé sérii chytl Novotnému penaltu a v páté sérii nasměroval druhý bod do našeho košíku. Je třeba vyzvednout soudržnost a bojovnost týmu,
kde se všichni vydali pro tým a nakonec vezeme sladký, bodový bonus. Opět nám síly do žil vlili naši diváci, kteří si tuto soutěž užívají s námi v hojném počtu. Děkujeme “

Marek Zárybnický, trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář