„ Druhý domácí zápas jsme zahájili aktivitou a šance přicházely. Bohužel, produktivita byla bídná a neproměnili jsme ani ty nejvyloženější možnosti. Hosté nám pomohli nedorozuměním při našem napadání a vlastní gól nás poslal do vedení 1:0. Následovala pasáž, kdy se nám pohybově nedařilo bránit průnikové přihrávky soupeře, kombinace vázla a byla pomalá, čehož hosté využívali k mírnému náporu. Vydrželi jsme dlouho, ale koledovali jsme si tak dlouho, až se hostům zadařilo. Po rohovém kopu před koncem poločasu trefil míč velmi tvrdě hostující Slunéčko z voleje a nedal našemu gólmanovi šanci na reakci 1:1. Poté se naši hráči zakousli do soupeře a ze stejné standardky se hosté špatným odkopem ubránili, ale rychlonohý Vavruška si sklepl míč zpět do vápna, kde jej obránce hostů fauloval. Jendruščák se nemýlil a z penalty opět vedeme 2:1. První půle byla velkým varováním a díky soupeřovým chybičkám, jsme zůstali ve vedení o jednu branku. Druhá půle však patřila našemu týmu. Hráči si vzali ponaučení a hostům nedali ani kousek hřiště zadarmo. Ovoce přinesla pěkná kolmice Bendy na nabíhajícího Jendruščáka, který poslal dva stíhající obránce na jednu stranu a po zpětné kličce uklidnil náš tým střelou k pravé tyči 3:1. Jednalo se o důležitou branku, protože našim hráčům narostla křídla. Vašek s Ivaníkem byli k neudržení a i střídající Matějka s Matouškem se nenechali zahanbit. Čtvrtý gól v soupeřově síti začal opět u Benda, který poslal dlouhý pas do souboje Matějky s obráncem hostů. Matějka prodloužil hlavou za obrannou řadu, kde v rychlosti přispěchal Vašek a blafákem zakončil do prázdné branky 4:1. Nadále byla na našich hráčích vidět chuť napravit bojácný výkon z první půle a neustále se snažili do koncovky. Tentokrát bez gólového efektu. Nakonec i diváky vyvolávaný „bůr“ přišel. Beran rozehrával kop od branky, Matějka chytře počkal zapomenutý daleko za obránci a využil situace. Zpracoval míč na zem a poslal přihrávku na nabíhajícího Matouška, pro kterého nebyl problém vstřelit pátý gól 5:1. Když už jsme si mysleli, že diváci vše viděli, přišla chybička, spíše mladická nerozvážnost našeho bránícího hráče. Při pokusu zabránit centru do vápna ve skluzu jsme zahráli rukou a hosté dostali možnost korekce výsledku z penalty. Kratochvíl se nespletl a upravil skóre na konečných 5:2. Hrál se poměrně pohledný zápas z obou stran, k čemuž přispěla i trojice rozhodčích, která zvládla chlapské souboje bez udělených žlutých karet na obou stranách. Výsledek je velmi pěkný a pro naše skvělé diváky odměnou za nekonečné povzbuzování. Je třeba ale připomenout, že v první půli nám hosté hodně pomohli zůstat na koni a ve výsledkovém vedení. Nakonec, druhá půle byla ze strany našich borců skvělá a zaslouženě jsme získali další body do tabulky. “

Marek Zárybnický – trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář