Náš tým pracoval velmi poctivě a zodpovědně, proto si minimálně bod zasloužil. Domácí mají velkou kvalitu, proto se nebudeme litovat, že jsme ztratili nadějné vedení. – Marek Zárybnický

„ První cesta za divizními zkušenostmi vedla na sever Čech, na hřiště FK Velké Hamry. Reference na domácí přinášeli zprávy o zkušeném a silném týmu. Samotná hra jen potvrdila tyto informace. Domácí od první minuty drželi opratě zápasu, ale přes naše konsolidované mužstvo se nedostávali. Byli to naši hráči, kteří využívali volnějšího prostoru ve vysokém postavení domácích k rychlým protiútokům. Povedlo se hned v úvodu a po akci, kdy Pepa Čížek vybojoval míč na půli pro Ivaníka. Ten vymyslel krásnou přihrávku mezi beky na nabíhajícího Sirotka, který svedl vítězný souboj u brankové čáry. Jeho prostrčení před branku si doběhl zmiňovaný Čížek a nekompromisně, tvrdou ránou pod břevno, vsítil historicky první gól Tochovic v divizní soutěži – 0:1. Rychlý gól ovlivnil celý zápas a naši hráči tvrdě pracovali na jeho hájení. Domácí vědomi si své kvality, neustále praktikovali svoji hru a měli mnoho standartek. Z jedné z nich hlavičkou trefili naše břevno a podruhé včas zasáhl proti samotnému útočníkovi Bera. Ani naši hráči nezaháleli a pracanti Vašek s Čížkem zlobili domácí, avšak střely mířili vedle nebo ta druhá byla zblokovaná na penaltě. Před koncem poločasu zachytil rozehrávku Mourek a jeho střela z 25m těsně minula domácí branku. Ve druhém poločase chtěli domácí brzy vyrovnat, ale houževnatost našich hráčů jim záměr překazila. Balík vyhrál hlavičkový souboj a přihrál Vaškovi. Vašek si zpracoval míč do lajny a utekl svému strážci. Skvělou spolupráci s Čížkem potvrdili své výkony a druhý jmenovaný zvýšil vedení našeho týmu na 0:2. Všichni by očekávali rezignaci domácích, ale opak byl pravdou. Nejdříve ještě Mourek zahrozil pěknou střelou z poza vápna, ale pak začalo horko. Domácí vyslali do útoku dalšího hráče a vzadu hráli na riziko a hned následující útok vedl ke snížení, kdy na pravé straně se uvolnil domácí hráč a přihrál před odkrytou branku – 1:2. Domácím se nás podařilo přitlačit do vápna a míče létaly nebezpečně kolem naší branky. Nutno uznat, že obrana včele s Beranem měla plné ruce i nohy práce. Těsně před vyrovnáním Jendruščák vyslal Matouška na zteč, ale ten již byl moc blízko, aby jeho úmysl, lobovat brankáře vyšel. No, a nedáš – dostaneš zafungovalo i tentokrát. Domácí provedli velmi rychlou a zřejmě nejhezčí kombinaci zápasu, na jejímž konci byl exligový kanonýr Radzinevičius a s přispěním štěstí vyrovnal na 2:2. Po vyrovnání následovala chyba Čížka M. v rozehrávce a domácí po akci trefili levou tyč naší branky. Poté se domácí znovu přeskupili do bezpečnějšího rozestavení a paradoxně nám tím pomohli se nadechnout. V závěru si naši hráči vytvořili pár slibných akcí, ale bez efektu. V úplném závěru zkušeně přelstil Jendruščák svého strážce a vyslal mezi beky přihrávku Pazderníkovi. Ten po několika vysilujících soubojích neměl dostatečnou sílu na zakončení a domácí bek stihl zasáhnout. Náš tým pracoval velmi poctivě a zodpovědně, proto si minimálně bod zasloužil. Domácí mají velkou kvalitu, proto se nebudeme litovat, že jsme ztratili nadějné vedení. Domácí byli vyzrálejší a působili fotbalovějším dojmem, ale naši hráči se přesvědčili, že jedině tvrdou prací se dá hrát i s těmito týmy. Tyto zápasy budou obrovskou zkušeností a věříme, že se budeme jen a jen zlepšovat. Je třeba poděkovat našim fanouškům, kteří s námi jeli od brzkého rána do krásného areálu na poměrně pohledný a dramatický fotbal. Velice si vážíme a děkujeme i přístupu domácích, kteří ukázali, že vyšší soutěž není jen o fotbale samotném, ale i o vztazích mezi lidmi, jak na hřišti, tak mimo něj. Máme za sebou historicky první zápas v takto vysoké soutěži a těšíme se na celou sezónu. Věříme, že na první domácí utkání přijde plno fanoušků a pomůžou nám s dalším těžkým soupeřem FK Náchod, který letos vede nedávný kouč AC Sparta Praha, p. Kotal. “