„ Druhá půle ukázala, že můžeme hrát a vytvářet si příležitosti i proti takové kvalitě. “ – Marek Zárybnický

„ Sparta Kolín se netajila při předzápasovém představení týmů postupovými ambicemi a od začátku to bylo cítit i na hřišti. Kvalita domácích kombinací a individuálních schopností byla na vyšší úrovni a zaslouženě berou tři body. Naši hráči v první půli až příliš ochotně ustupovali a s příliš velkým respektem soupeři nechávali volnost s míčem. Pořád máme v sobě víru, že soutěž nakonec zvládneme, ale opakující se chyby náš mladý tým dostává do pozice dotahujícího. To bychom potřebovali změnit. Je fakt, že na kvalitu těchto soupeřů můžeme pomýšlet někdy v budoucnu, nicméně, nemáme se čeho bát. Druhá půle ukázala, že můžeme hrát a vytvářet si příležitosti i proti takové kvalitě. Těší nás, že domácí se za stavu 4:3 začali o výsledek viditelně strachovat, což je pro náš tým velmi dobré znamení. Chce to jen, vyvarovat se naivních individuálních chyb v obranné činnosti a efektivně zakončovat. Soupeři prostě tyto nevynucené chyby nedělají. A domácí útočník? Ten byl nejen nad naše síly, ale i nad síly ostatních, když střílí dvě branky na zápas. Na druhou stranu máme i pozitivní momenty. Naše vstřelené branky nebyla náhoda a efektivita využitých šancí byla v pořádku. Jendruščák ukázal, že má nejen chytrou hlavu, ale i střelecké schopnosti, když využil nabídky Vaška a Duška. Druhý náš gól připravil Matouškovi, který svojí utaženou střelu pěkně poslal k tyči. I Pepa Čížek měl možnost a domácí bek se vší zarputilostí mu střelu zblokoval na roh. Od toho se chceme odrazit a jít za záchranou. Každý získaný bod je tady nesmírně cenný a cesta k němu velmi, velmi náročná. Po třech týdnech se představíme zase doma a nepochybuji, že naši fanoušci společně s námi napnou síly a vydolujeme první vítězství. Není cesty zpět!!! “