SPORT INVEST I.A třída skupina A – 17.8.2019

SK Tochovice – SK Baník Libušín 4:2 (1:0)

Branky: 16´ Ivaník P., 48´ Vašek, 56´ Ivaník J., 77´ Jendruščák – 58´ Výborný, 82´ Kaválek

Rozhodčí: Polák – Čechmánek, Marek, delegát Štefan

ŽK: 2:2

„ Přání, ukázat našim divákům dobrý fotbal se povedlo a první domácí tři body jsou skvělým potvrzením zisku dvou bodů na půdě Doks. Velkou měrou se k zábavě přidali i velmi kvalitní hosté. Kladenský deník tohoto soupeře tipuje na favorita soutěže, o to cennější je, že se naši hráči dokázali správně namotivovat a gólově prosadit. Náš počáteční tlak byl neplodný a soupeř dobře organizovaný, využíval našich chyb v rozehrávce. Beran byl na střely z poza vápna připraven a v jednom případě střela lízla naší levou tyč. Po čtvrthodině hry jsme i my ukázali, že zakončení zvládáme a po střele Čížka jsme kopali roh. Z rohu nebezpečně hlavičkoval J. Ivaník, ale vedle. Vše si vynahradil za chvíli. Slačík vyhrál hlavičkový souboj, míč si pokryl jmenovaný J. Ivaník a postupoval na tři obránce. Výborným pohybem se mu nabídl bratr Pavel. Spolupráce dvojčat vedla k samostatnému úniku P. Ivaníka na brankáře hostí. Kličkou vlevo oklamal hostujícího brankáře, což znamenalo naše vedení 1:0. Branka to byla důležitá, mužstvo uklidnila a nadále byli naši hráči nebezpeční. Matějka utekl po křídle a našel Pazderníka, který mířil těsně vedle. Přímý kop Jendruščáka visel sice v síti, ale v té ochranné za brankou a Bendův centr Vašek sice vybojoval ve vápně, ale střela mířila také vedle. Další pohledná akce vedla přes Pazderníka, který kolmicí vyslal J. Ivaníka do sóla. J. Ivaník se uvolnil a trefil nad padajícím brankářem břevno. I hosté dali o sobě vědět střelou z vápna, která mířila vedle a my mohli po chybě hovořit o štěstí. Před poločasem se hosté dožadovali penalty, ale rozhodčí posoudil souboj hostujícího útočníka s Čížkem, jako dovolenou hru tělem a šlo se do kabin s jednogólovým náskokem pro nás. Do druhé půle se nám povedl vstup z říše snů a šance se dařilo proměnit. Nejprve z rohového kopu hlavičkoval P. Ivaník, poté znovu J. Ivaník, který trefil břevno a odražený míč hlavičkou do sítě uklidil nekompromisně Vašek a vedli jme 2:0. brzy poté mohl po akci Pazderníka s Matějkou na vápně vystřelit Partika, ale nestihl se v dobré pozici včas otočit. Netrvalo to dlouho a znovu jsme křičeli gól. Pazderník kombinoval s J. Ivaníkem. Ten si navedl míč k rohu velkého vápna a střelou na delší tyč trefil pěknou střelou třígólové vedení, 3:0. Uklidnění bylo jen malou chvíli, kdy hosté kombinovali cca 30m od naší branky, až se levý bek soupeře Výborný, rozhodl vyzkoušet svoji šikovnou levačku. Trefil obdobně, jako J. Ivaník a povedenou střelou snížil na rozdíl dvou branek, 3:1. Poté se na hřišti začalo hrát nahoru dolů a oba soupeři si nic fotbalově nedarovali. Soupeř cítil, že máme rezervy v obranné činnosti a chtěl znovu snížit. Beran byl však připravený a udržel naše hráče v klidu. Dostávali jsme se do spousty přečíslení, ale nevyužili je. Často nás zradila finální přihrávka a soupeř nadále žil. Na rozhodnutí se tedy ještě muselo počkat. Díky bláznivé pasáži odešlo mnoho sil oběma soupeřům, což nakonec pomohlo našim hráčům. Po dalším z rohů se odražená střela J. Ivaníka nakutálela k osamocenému Jendruščákovi, který tyto situace umí vyřešit. Jendruščák uklidil míč křížnou střelou do levé šibenice a mohli jsme se radovat počtvrté, 4:1.
Zdálo by se, že soupeř rezignuje, ale to kvalitní tým z Libušína neudělal. Pěkné branky se neustále trumfovali ještě hezčí, ale ta nejhezčí patří hostujícímu Kaválkovi, který z dobrých 25m natáhl ke střele a bombou vymetl levý růžek naší branky, 4:2. Právem mu tleskali i naši diváci. Vyhráli jsme velmi náročný zápas a nebýt spálených brejků hostů v první půli, mohlo být vše jinak. Na druhou stranu i my měli ve druhé půli mnoho možností rozhodnout. Moc si vážíme těchto tří bodů s těžkým soupeřem. Nejvíc děkujeme všem našim divákům, kteří ocenili bojovnost a vstřelené branky v soupeřově brance závěrečným potleskem. Děkujeme. “

Marek Zárybnický – trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář