SPORT INVEST I.A třída skupina A – 14.9.2019

SK Chlumec – SK Tochovice 3:2np (1:1)

Branky: 16´ Pouček, 50´ Šonka – 32´ Vavruška, 82´ Jendruščák z PK

Rozhodčí: Trumpus – Zdeněk, Kosina, delegát Nepovím

ŽK: 2:2

Sestava SK Tochovice: Beran – Čížek, Ivaník P., Jendruščák, Benda – Partika, Balík, Vavruška (88´ Havrlík) – Matějka (77´ Slačík), Ivaník J., Bažant (65´ Sirotek) Připraven: Mourek

„ Ambiciózní domácí na nás vlétli, ale naše obranná hra soupeři moc nedovolovala. Naopak, brzy jsme se osmělili a rychlými kombinacemi jsme domácím dělali těžkou hlavu. Zejména rychlost provedení a pohyb domácí nezachytávali a tak šel Matějka sám ze strany na brankáře. Jeho obstřel skončil však těsně vedle. Poté se pokoušel o zakončení J. Ivaník, ale nedal. Ani Bažantova střela nebyla přesná a udeřili domácí. Vyrobili jsme hrubku na půlce a domácí rychlým kontrem nepohrdli – 1:0. Naši hráči zvýšili aktivitu a soupeře jsme přišpendlili k vápnu. Obstřel Matějky skvěle vystrčil z branky skákající domácí gólman. Ivaník nabídl gólovku Vavruškovi, ale také nic. Bažant zleva pálil také vedle a Matějka neprostrčil po útoku ze strany nahrávku na Ivaníka do prázdné. Domácí se v této době zmohli na dlouhé nakopávané míče a jeden z nich po další individuální chybě znamenal potíže. Naštěstí zastoupil své spoluhráče Benda a uhasil přibližující se pohromu. Poté jsme již udeřili. Pohyb a souboje Ivaníka s Vavruškou podpořil Matějka s Partikou a vyšel z toho Vavruška s míčem u nohy do vápna. Křížnou střelou nedal domácímu brankáři šanci a bylo vyrovnáno. Nadále to byli naši hráči, kdo držel míč na kopačkách a domácí odkopávali na soubojově připravené, důrazné útočníky. Tentokrát i domácí ukázali kombinaci na levé straně a Beran podržel náš tým. Do konce poločasu se do šancí dostali zase naši borci. Kolmicí vyslal Partika Bažanta, který centrem nenašel spoluhráče. Poté vymyslel do pěkného náběhu Partiky kolmici Balík a Partiku vychytal brankář. Asi největší šanci nevyužil po centru Bendy J. Ivaník, který byl na správném místě a po překonání brankáře na něho zívala prázdna polovina branky. Bohužel, náš kanonýr trefil nohu bránícího hráče a bylo po šanci jít do vedení. V závěru půle zaměstnali domácího brankáře Čížek a opět Matějka, kdy obě zakončení skončili výhodou, a to rohovým kopem pro naše barvy. Protože jsme domácí kombinacemi přehrávali, chtěli jsme do druhé půle vstoupit zodpovědně a postupně domácí zkusit zmáčknout. Cesta k vítězství vzala za své, když jsme špatně zareagovali na rozehrání přímého kopu a domácím nabídli vedení 2:1. Domácí střelec i trochu se štěstím, proměnil. Tím pádem se obraz hry vrátil do podoby s prvním poločasem a museli jsme dobývat. Brzy se po kombinaci z pravé strany objevil v gólovce Matějka, ale netrefil odkrytou domácí branku. Za chvíli se probíjel J. Ivaník a v poslední chvíli nedosáhl dobře na míč. Vavruška obešel obránce a pálil vedle. Naše chuť vyrovnat nám málem byla osudnou, když domácí útočník v rychlém kontru uháněl sám na Berana, který včasným výběhem zachránil náš tým dnes podruhé. Náš tlak sílil a znovu J. Ivaník po kombinaci s Partikou uháněl sám zleva. V poslední chvíli si rozmyslel řešení a nahrál Vavruškovi, který byl rychle dostoupený a již neměl tolik času na zakončení. Ještě více kvality do útoku měl přinést Jendruščák a jeho vysunutí na hrot nám pomohlo. Dvakrát obešel bránícího hráče ve vápně, který při zpětné kličce Jendruščáka podrazil. Penalty Jendruščák většinou promění a nebylo tomu jinak ani dnes – 2:2. Po vyrovnání se domácí zatáhli a naši hráči již také neměli tolik sil za každou cenu útočit.
Penalty tentokrát vyhrál soupeř a my mu gratulujeme. Škoda neproměněných šancí, mohli jsme odvést více, ale fotbal v tomto bývá nemilosrdný. Pokud nedáme góly ani z těch největších šancí, je třeba se poučit a doma našim divákům ukázat lepší střeleckou formu. Přesto je třeba naše hráče ocenit za bojovnost a touhu po vyrovnání. Dvakrát jsme prohrávali a dvakrát dokázali vyrovnat, což poukazuje na silnou vůli týmu. “

Marek Zárybnický – trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář