SPORT INVEST I.A třída skupina A – 21.9.2019

SK Tochovice – FK Mníšek pod Brdy 5:2 (0:1)

Branky: 52´, 79´ a 84´ Pazderník, 67´ Jendruščák z PK, 88´ Havrlík – 10´ Tomeček, 57´ Kinde

Rozhodčí: Gerhardt – Hlavnička, Mareš, delegát Míka

ŽK: 2:3 ČK: 0:1

Sestava SK Tochovice: Beran – Slačík (46´ Sirotek), Ivaník P., Jendruščák, Benda – Vašek, Balík, Pazderník (85´ Bažant) – Čížek, Ivaník J. (84´ Havrlík), Matějka (60´ Kuba) Připraven: Mourek

„ Leckdo očekával snadný úkol, ale opak byl pravdou. Mníšek se řadí mezi zkušené týmy a od počátku si s naší ofenzívou poradil. Naopak jsme špatně čelili rychlým kontrům a nedostatečná rychlost v našem počínání nás stála inkasovaný gól po pěkné kombinaci na levé straně 0:1. Hosty vedení uklidnilo a upevnili ještě více v obranném počínání. Naše mužstvo se nemohlo dostat kombinacemi do hry. Chyběl nám pohyb, rychlost a překvapivé řešení. Jisté náznaky šancí tam byly, ale nedotažené do finále. Tak jsme ohrozili hlavičkou a střelou Vaška, Matějka neměl také přesnou mušku a Pazdeníkova bomba skončila na břevnu branky. Naše útočné snahy otevíraly prostor pro kontry Mníšku a Beran nás dvakrát uklidnil, když vychytal zakončení hostů. Do druhé půle se našim hráčům podařilo zrychlit kombinace a drželi jsme soupeře na jeho polovině. Sirotek vymyslel pěknou kolmici pro J. Ivaníka, který pustil míč za sebou nabíhajícímu Pazderníkovi a ten začal své představení, kdy tváří v tvář vyřešil zakončení vyrovnáním 1:1. nadále se naši hráči snažili, ale z ojedinělé akce hostů přišel zbytečný faul u našeho vápna a hosté vymysleli povedeným signálem vedení 1:2. Opět jsme tedy stáli před bojem o otočení zápasu. Naše převaha byla v těchto chvílích značná a střela Sirotka nebo zakončení Ivaníka nebylo úspěšné. Vysvobodila nás chyba soupeře červená karta k tomu. Centr na zadní tyč překonal brankáře hostů a na chvíli od pohromy zachránil svůj tým obránce, který odehrál míč směřující do branky rukou. Penaltu zvládl uklidit Jendruščák bravurně a bylo opět srovnáno 2:2. Výhoda o jednoho muže byla znát a zejména po stranách, kde soupeř neměl tolik možností, jako v plném počtu zahušťovat prostory. Naši hráči „bušili“ do vrat hustě osídleného vápna soupeře, ale zatím marně. Až v poslední desetiminutovce to přišlo. Benda centruje do vápna a Pazderník z voleje krásnou ránou trefuje křížnou střelou pravý dolní roh branky hostů 3:2. Hosté neměli již síly na obrat a naši hráči znovu udeřili. Tentokrát kombinovali Sirotek s Čížkem a uvolnili do křídla Vaška. Jeho centr za zadní tyč našel místo, kde byl chvíli osamocený Pazderník, který po dopadu na zem trefil tentokrát křížně levý horní roh branky Mníšku a vymetl šibenici 4:2. Úleva byla cítit, protože hosté pochopili, že tohle už nezvládnou a naši hráči si vybojované vedení nechtěli nechat ujít. Nakonec se trefil i Havrlík, který si trefou dal dodatečný dárek ke svým 44. narozeninám. Bažant výborně přešel na levé straně v souboji jeden na jednoho a přesně našel před brankou osamoceného Havrlíka. Ten zkušeně uklidil míč plackou do protipohybu brankáře a bylo hotovo 5:2.
Zasloužené tři body, i když jsme se nadřeli až příliš. První půle nám nevyšla podle představ a nebyli jsme schopni, vytvořit si souvislejší tlak a šance. Každopádně, soupeř byl výborně připravený a nám to dělalo velké potíže. Asi by bylo složité otáčet zápas proti jedenácti, ale naši hráči soupeře zatlačili a zaslouženě si ve druhé půli vynutili chyby hostů a zápas otočili v náš prospěch. Viděli jsme krásné branky a v podání Pazderníka se jednalo doslova o lahůdky pro oko diváka. Pro nás by mělo být poučením, že tato soutěž je v každém utkání náročná a nevyplatí se jakékoli ulevení v práci na hřišti. Dnes to naši hráči zvládli a potěšili naše diváky, kterých se sešlo velice zajímavé množství. Děkujeme. Vítězství jsme chtěli vybojovat i pro našeho kamaráda Karolka Partiku, který se zotavuje z nepříjemné životní chvíle. Držíme palce, ať mezi nás brzy dorazí!!! “

Marek Zárybnický – trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář