SPORT INVEST I.A třída skupina A – 19.10.2019

SK Tochovice – SK Spartak Příbram 2:1 (1:1)

Branky: 37´ Vašek, 68´ Drašnar Daniel (vl.) – 25´ Matějka

Rozhodčí: Mrázek – Garaja, Kovář, delegát Nitsche

ŽK: 2:4

Sestava SK Tochovice: Beran – Čížek, P. Ivaník (65´ Huňa), Jendruščák, Benda – Vavruška, Balík, Pazderník (79´ Bažant) – Vašek, Ivaník J. (89´ Havrlík), Matějka (60´ Sirotek) Připraven: Mourek

„ K vidění byl navzdory rozdílu v tabulce, poměrně pohledný a bojovný zápas. Ke klidu na hřišti přispělo i trio rozhodčích, kteří nepodlehli okolnostem a utkání výborně zvládli. Zápas vidělo více, než 300 diváků a o různé příběhy nebyla nouze. Hosté přijeli v rozestavení, které více zahušťovalo střed hřiště. Od začátku bylo znát, že hosté čekají na brejky a naši hráči se tlačili na hráče soupeře, abychom využili větší soubojové síly. Hosty naši hráči k ničemu nepouštěli a získávali jsme míče už na polovině soupeře. Tempo zápasu bylo velmi rychlé. Našim hráčům se středem tolik nevedlo, ale dařila se kombinace spíše po lajnách, kde byl volnější prostor. Do šancí se dostával zejména Vašek s Čížkem, ale J. Ivaník ani Matějka nedosáhli na míče směřované podél branky. Za chvíli kombinoval Pazderník s Vavruškou a Vašek měl šanci, ale Solnař byl proti. Pazderníkova bomba z poza vápna letěla vedle. Vašek z otočky střílel k tyči, ale Solnař kryl. V polovině poločasu přišla naše hrubá chyba v rozehrávce a útočník Matějka toho využil ke vstřelení gólu 0:1. Naši hráči se oklepali a vydali se za vyrovnáním. Koncovka se nedařila tolik jako jindy a opět jsme vyrobili dvě chyby, které už hosté naštěstí nepotrestali. I když, první z nich trefila naše břevno a dohánět dvougólové manko by bylo velmi těžké. Poté už zazvonilo na správné straně. Skvěle přenesl hru Benda na nabíhajícího Vavrušku, ten výborně prvním dotykem nechal obránce za sebou a šel sám na Solnaře. Hostující brankář opět skvěle zareagoval a jeho střelu vyrazil pro nás dobře, protože dobíhající Vašek prostřelil nekompromisně vše z vápna až do branky a bylo vyrovnáno. Do druhé půle jsme chtěli nepolevit v aktivitě a hosté byli přišpendleni k vápnu a hrozili jen minimálně. Centry ze standardních situací bravurně sbíral Beran a naše hra měla rychlost i kombinaci. Bohužel, na straně hostů byl ve skvělé formě chytající Solnař. Vavruška 2x neprostřelil, Matějka už měl v brance jen hráče po kombinaci s Pazderníkem, ale nepochopitelně minul branku. Martin Vašek po přihrávce Vavrušky sám na brankáře také neuspěl. Další Vaškovo úniky po křídle byly velmi rychlé a přesné centry nacházeli Ivaníka a Sirotka, ale ani jeden z nich se v šancích neprosadil. Až po rychlé kombinaci Vaška s Pazderníkem a Vavruškou se prosadil bojovný kapitán J. Ivaník, který obdržel přihrávku ve vápně a střelu směřující do prázdné branky nestihl skluzem zachránit hostující obránce. Poté se nám zranil v souboji P. Ivaník a museli jsme nuceně střídat mimo plán. Mužstvo to naštěstí nepoznamenalo a nadále jsme měli více ze hry. Ke střelám se dvakrát dostal i navrátilec po zranění Huňa, ale gólman hostů kryl. Další možnost měl J. Ivaník a Sirotek po něm, ale zase nic. Šancí bylo moc a hosté díky naší nepřesnosti v koncovce houževnatí hosté stále dýchali a živili naději na vyrovnání. Rozhodující branka visela na vlásku, ale nebylo nám souzeno užít si klidný závěr. Deset minut před koncem i hosté zahrozili střelami a centry do vápna. Střely hráči houževnatě blokovali, jmenovitě Jendruščák s Bendou a centry sbíral nebo boxoval soustředěný Beran. Po útoku hostů po pravé straně se Reichenauer dožadoval skokem do vápna penalty, ale rozhodčí byl velmi blízko situaci a správně nechal pokračovat ve hře. V úplném závěru si naši hráči počínali zkušeně, udrželi míč na soupeřově polovině a psychicky těžké utkání zvládli dovést do vítězného konce.
Nás moc těší, že naši diváci si s námi mohli opět zakřičet vítězný chorál a všem divákům moc děkujeme za pěknou návštěvu našeho stánku. Na kvalitě zápasu se podíleli oba soupeři, i přestože jsme měli mnohem více šancí. Naši hráči přes horší koncovku vyhráli zcela zaslouženě a právem si řekli o pochvalu našich příznivců oblíbeným potleskem. Je třeba nadále udržet koncentraci a neusnout na vavřínech, protože příští čtyři kola budou znovu moc těžká. Vítězství pro nás znamená udržení se v čele tabulky a moc si tohoto zisku vážíme. Příští kolo jedeme do Votic, kde nás nečeká vůbec nic lehkého. Budeme muset být velmi dobře připraveni, abychom mohli pomýšlet na nějaký další bodový zisk. “

Marek Zárybnický – trenér SK Tochovice
Sekce: Aktuálně

Přidat komentář