SK Tochovice – FC Čechie Velká Dobrá 5:3 (2:3)

Branky: 65´a 81´ Vašek, 17´ Balík, 27´ J. Ivaník, 85´ Havrlík

Rozhodčí: Chovanec – Stejskal, Čermoch, delegát Štefan

ŽK: 1:4

Sestava SK Tochovice: Beran – Čížek, Ivaník P., Jendruščák (84´ Havrlík), Benda – Vavruška (83´ Slačík), Balík, Sirotek (63´ Bažant) – Vašek, Ivaník J., Matějka (46´ Pazderník)

„ V domácím utkání nám získané vítězství v Podlesí minulé kolo, velilo potvrdit a vyhrát i s Velkou Dobrou. Začali jsme výborně a hosté se nestačili otáčet pod náporem našich hráčů. Možnosti se rodily a bylo otázkou času, kdy se našim borcům povede vstřelit branku. Po jednom z útoků si přebral míč Balík a po krátkém navedení vyslal střelu, kterou hosté lehce tečovali a brankář nedosáhl. Chvíli poté vybojoval míč Čížek a po zemi za obránce vyslal J. Ivaníka a náš kapitán vše vyřešil výborně a bylo to 2:0. Nadále se naši hráči tlačili do zakončení a vytvářeli šance. Matějka, Ivaník ani Vašek je nevyužili. Závar před brankou skončil pro hosty spokojeně a ani přímé kopy Jendruščáka a Bendy nedopadli dále, než do zdi hostů. Poté přišlo velké uspokojení. Asi jsme si mysleli, že nám se nemůže nic stát. Ovšem, v této soutěži jsou hráči, kteří nepohrdnou nabídkou a hosté nám to ukázali. Nepozornost při rozehrání přímého kopu hostů nás stála první gól. Druhý gól byl po individuální chybě a třetí vlastně také. Opaření to bylo velké a možná dobře, že byl poločas, protože naše rozpoložení nebylo dobré. Nakonec jsme se v kabině uklidnili a do druhé půle vstoupili opět odhodláni doma vyhrát. Na těžkém terénu a druhou půli s větrem v zádech se nám dařilo hosty držet před jejich brankou a dočkali jsme se. Šance střídala šanci až nakonec po nevinné akci zleva do středu pole, využil Vašek střelou z poza vápna a vymetl levou šibenici hostující branky. Hosté se jen bránili a odkopy ani nelétaly na naší půlku, v čemž nám pomohl pro nás dobrý západní vítr. Tlak našich barev sílil a byl to opět Vašek, kterého našla osamoceného Vavruškova přihrávka. Vašek nabídku využil a vedení po tři čtvrtě hodiny hry, strhl opět na naší stranu. Naše hra se uklidnila, ale neztrácela kvalitu. Soupeř naopak pod tíhou výsledku neměl síly na další atak a přišlo pojištění výhry. Střídající „veterán“ Havrlík si naběhl na přihrávku Čížka a naznačil střelu pravou nohou a zasekl míč na levou. Tím posadil jak brankáře hostů, tak i blokujícího obránce a levačkou vymetl pravou šibenici hostující branky. Byla to povedená tečka za dalším těžkým zápasem. Kdo by rád nevyhrával a hlavně před našimi diváky. Potlesk na otevřené scéně byl poděkováním za vůli a obětavost našim hráčům a my jsme moc rádi, že máme takovou hlasitou podporu. Nyní zavítáme na hřiště do Jíloviště a víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Po počátečním bodovém půstu se Jíloviště dostává do formy a my se těšíme, že změříme síly třeba i s legendou Sparty, Horstem Sieglem. “